"...וחג שבועות תעשה לך בכורי קציר חיטים"

כילדה בקיבוץ חג שבועות היה החג האהוב עלי. השקענו שעות רבות בקישוט עגלות הטרקטורים של ענפי החקלאות בנסיון לזכות בתחרות: "העגלה היפה ביותר", זאת למרות שידענו מראש שהעגלה הזוכה תהיה זו של כיתה ו' כדי שכל שכבה תזכה פעם אחת וישמר השוויון (בכל זאת מדובר בקיבוץ..)

לצערי, בשנים האחרונות נדמה כי חג זה הפך מחג הביכורים, בו מברכים על תנובת האדמה, לחג "עוגות הגבינה והפשטידות". כבר בחודש שלפני החג מתחילים להרגיש את הלחץ באיזור הגבינות בסופרמרקט, עם שלל מוצרים חדשים שממותגים במיוחד לכבוד החג (לגבינה הלבנה הרגילה מוסיפים חומרי טעם ותבלינים והיא הופכת ל"מלית מיוחדת" במחיר גבוה בהרבה). גם הטנא של ילדי הגן, שהכיל בעבר פירות וירקות ומאפים מקמח חיטה מלא מכיל כיום ברבים מהגנים מעדני חלב ממותקים שהקשר בינם לבין הטבע קלוש ביותר...

אז מבחינתי חג שבועות הוא ההזדמנות להזכיר שאוכל אמיתי ובריא לא נוצר במפעל ובסופרמרקט, אלא מהאדמה והטבע, בעזרת הרבה עבודה קשה ומסורה של החקלאים.

ובכל -זאת אם רוצים לחגוג עם מוצרי חלב, אני מעלה כאן מתכון לקינוח בריא, אסתטי וקל מאוד להכנה – ריקוטה עם פיסטוקים ודבש. האמת היא שאת הקינוח הזה אכלתי בכלל כמנה ראשונה במסעדה ברומא והוא כל-כך מצא חן בעיניי שהחלטתי לשחזר אותו. הוא כולל שלושה מרכיבים בלבד, לוקח דקה להכין אותו והוא מבוסס על גבינת ריקוטה, שמבחינה תזונתית היא גבינה מצויינת, עשירה בסידן באופן טבעי, דלה במלח ומכילה חלבון בעל ערך תזונתי גבוה.

מצרכים (4-6 מנות):

300 גרם גבינת ריקוטה ( אני השתמשתי בריקוטה פרסקה של "גד")

חופן פיסטוקים לא קלויים טחונים גס

1-2 כפות דבש/סילאן/רכז רימונים

וככה זה נראה:

ריקוטה עם פיסטוקים ודבש קינוח עם 3 מרכיבים ודקת הכנה

חג שמח ובתיאבון !

Featured Posts
Posts are coming soon
Stay tuned...
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square